Povestea mea septembrie 2011

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

01082012

Povestea mea septembrie 2011

pe 19 septembrie am plecat cu eurolines..in autocar am mai gasit vreo 3-4 baieti tot pentru legiune..pe 21 in jurul orei 23 am ajuns in marsilia..am fost nevoiti sa stam in gara pana la ora 5 cand pleaca trenul catre aubagne..ajunsi acolo am mai stat cam o ora in frig pana a venit caporalu..am intrat in birou la intrare..acolo am dat un test IQ cu 28 de intrebari..pe urma perchezitie..nea luat banii telefoanele si actele..plus ca a facut control la bagaj...fara pastile mancare cutite..etc..pe urma am mers dupa el de nea predat la un CCH care urma sa aiba grija de noi cat stam civili...mai tarziu am fost chemati unul cate unul de am semnat niste acte unde iti lasa si niste bani..si in rest stateam si ne uitam la rouge cum strigau la raport si alergau..doar mancare si odihna...gasisem niste carti cu psihoteste si rezolvam pe acolo..florari in baraca sa nu ne vada CCH..asta a fost pana luni..pe urma am fost la medical...iar am completat fise..a facut cateva teste..mai tarziu am fost la comandament pentru a semna un contract si am trecut gardul la negrii unde se cam schimba toate..iti ia TOT..iti lasa doar banii si adidasi daca ai de care trebuie..de acolo pleci cu noul echipament..tricou negru..pantaloni...sosete..chiloti(o pereche pe tn+ 2 in buzunaru de la spate)...cu ranita doar ca aia se preda la o usa dar o iei seara la ultimu raport cand pleci la somn...merge cu caporal cu tn si iti arata unde dormi..pe unde ai voie si pe unde nu...pe urma esti liber sa te duci in spate..acolo ai bara pentru tractiuni...abdomene..o haltera sa zicem de vreo 10 kg maxim..si un teren de volei unde poti sa alegi cat poti...a doua zi am intrat in psihotest..el consta in 3+1 probe.prima era de orientare in spatiu..din ce tin minte erau doar 20 de intrebari in 15 min..a doua proba era cu numere 36 intrebari 20 min..proba a treia consta in niste figuri si cam ce legatura ar avea intre ele..36/20 min..pe urma va trimite in foyer acolo stai pana vine si striga...care sunt strigati au trecut cele 3 si dau ultima proba ce consta intrun test de personalitate...restu liberi si la ora 2 pleaca acasa...urmatoarea zi dupa masa la raport striga iar..si te pune la probele sportive..mergi in foyer iti da un tricou de plasa cu un numar pe el si pleci pe teren...noi am fost 2 grupuri prima grupa a intrat la paliere iar restu au facut tractiuni si invers..dupa ce sa terminat prima proba sportiva in foyer toti si schimbati tricoul negru cu unul verde..plecati cu el pe umar si la dus(1 min) logic Smile)...doar ca eu am prins apa calda:D...la ora 2 iar striga..cine ramane cine pleaca si de acolo te trimite la infirmerie pentru vaccinul tbc...si avand tricoul verde la raportul inainte de masa de pranz si seara intri la exercitii cu rouge(tractiuni,florari,abdomene)...urmatoarea zi te cheama la interviu..acolo te intreaba de motivatie..ce regiment vrei..bla bla ce vrea el...si daca nu vorbesti franceza ai un caporal care traduce...pe urma la gestapo iar la intrebari..daca ai probleme cu politia..droguri..tot ce vrea el..de preferat ar fi sa dati gestapo in limba natala...iar la final daca semnezi pe o stampila rosie sa stii ca ai trecut de el...te mai trimite iar la infirmerie ca sa vada daca sa umflat injectia facuta si daca treci si de aia tot ce mai ai este comisia.

PS:nu am mai spus nimic de munca pentru ca e cam joaca de copil

Multumesc

Toate drepturile ii revin lui claudiu92. Nu este editat nimic!

Topic inchis.
Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

- Subiecte similare
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum