Ce sacrificii ati facut sau ati face pentru a va inrola?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cati ani ai?

9% 9% 
[ 4 ]
78% 78% 
[ 35 ]
2% 2% 
[ 1 ]
7% 7% 
[ 3 ]
4% 4% 
[ 2 ]

Total voturi : 45
02082012

Ce sacrificii ati facut sau ati face pentru a va inrola?

M-am gandit sa deschid acest subiect de discutie pentru a vedea cat de motivati au fost si sunt cei care au calcat sau vor sa calce pragurile legiunii si ce sacrificii sunt dispusi sa faca pentru a ajunge acolo indiferent daca sunt sau nu acceptati.

Si daca tot am deschis acest topic am sa va dau un exemplu:

Lupt pentru a ma lasa de fumat pentru ca sunt prea slab.Am 1.70 si aproape 60 de kilograme. Vreau sa mai pun 10-15 kg pe mine ca sa ma pot apuca serios de antrenamente, ca la greutatea mea daca mai si alerg...
Sunt in a patra zi de cand nu am fumat decat 2 tigari si simt ca explodez.Sunt din ce in ce mai nervos si nu pot sa ma gandesc decat la tigari.Sunt recalcitrant si ma cert cu toata lumea din jur.In special la servici.
Ceea ce ma face sa ma abtin este faptul ca sunt constient de rezultate. Doar asa ma mai pot ingrasa si o sa pot indeplini anumite standarde.
Urmeaza sa fac un imprumut la banca sa-mi pot face dantura.m-am interesat si ma costa in jur de 5000 lei :| (Luca Mirel)

Acum va las pe voi sa spuneti povestile voastre.
Sper sa primim numai raspunsuri sincere din partea celor care posteaza.
Va multumesc.
Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

- Subiecte similare
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Ce sacrificii ati facut sau ati face pentru a va inrola? :: Comentarii

Mesaj la data de Dum 24 Feb 2013 - 12:27 Scris de logimarian

sacrificii... pai, nu prea am ce sacrifica, poate doar prietenii cu care am copilarit de mic, de o viata, stiu ca o sa ii mai vad dar foarte, foarte rar sau poate ca nu tinand cont de ceea ce imi va oferi legiunea pe parcurs. imi tot trece pe cap gandul familie, nu pot renunta nici in ruptul capului la ea, mereu ma voi gandi la ea, unii spun ca daca nu lasi tot "acasa" degeaba te duci in legiune, tin sa ii contrazic, daca stii cum sa controlezi lucrurile atunci nu conteaza, totul tine de persoana, eu personal ma adaptez usor oricaror fel de situatii, nu am probleme de genul. oricum, cu familia voi tine legatura mereu.

Sus In jos

Mesaj la data de Vin 12 Dec 2014 - 11:22 Scris de MarioSt

Sa o iau cu inceputul: am terminat liceul de curand, copilaria mea nu a fost una tocmai frumoasa. Din cauza unor dezamagiri mam decis sa plec in Legiunea Straina, am renuntat la tot ce tine de trecut. Vreau sa incep o viata noua si doar legiunea ma poate ajuta: in primul rand psihicul, cariera si in final banii. Fara nici un ban, am vandut telefonul, laptopul si am imprumutat 500 E sa imi fac dantura, pasaportul si banii de drum. Luni seara am ajuns in Marseille, o noapte am dormit in gara, apoi marti am ajuns la regiment, am ramas cu doar 30 E. Miercuri am fost respins si acum stau la un candidat francez respins si el. Acum cu o datorie destul de mare, fara nici un ban si o locuinta sigura, incep antrenamente si in 3 luni incerc din nou. Ultimul lucru la care ma gandesc e intoarcerea acasa. Cati dintre voi ar face aceste sacrificii pentru a ajunge in legiune? Mai multe in povestea candidatului mai tarziu.

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum