Anecdota de doi bani

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Anecdota de doi bani

Mesaj Scris de Admin la data de Joi 2 Aug 2012 - 13:14

Ies sa plimb câinele,si o iau pe marginea soselei care duce spre centru (cei care ati fost la Aubagne cunoasteti trotuarul respectiv). În spatele meu,în ritm de Miorita,se deplaseaza trei români refuzati la angajare si plecati azi din motive de acte si bani (adica au mai fost tinuti o zi în plus). Mergeam la pas cu câinele meu de vânatoare-bombardament si auzeam din spate "bai,baga-mi-as ...în Legiunea ma-sii,ce p... mea nu ne-a vrut frate,ca eram brigada,sa moara ma-sa lu caporalu' ala sef care a facut si a dres si a zis...". Dupa ce m-au depasit,i-am vazut pe baietei : saci 5.11 tactici,ghete 5.11 tactice si ele,rasi în cap,soldati de soldati,cum ar veni,înainte de termen.

Morala :
1. când veniti la angajare,mai mergeti,fratilor,si la Fort de Nogent,ca daca nu sunteti admisi la Aubagne macar va întoarceti cu trenul la Paris,nu pe jos pâna la gara ca aici,iar "economisirea timpului" e o prostie.
2. când veniti,nu va mai îmbracati ca Rambo în vacanta,ca va face un nene profilul psihologic înainte de a apuca voi sa respirati aer de CSILE si plecati repejor.
3. când înjurati,în zona asta,înjurati în gând,ca nu se stie niciodata ce natii se plimba pe-aici.

Caldura mare,dom'le...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

Re: Anecdota de doi bani

Mesaj Scris de georgian654 la data de Joi 27 Noi 2014 - 21:50

interesant
georgian654
Utilizator