Atentie aici

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Atentie aici

Mesaj Scris de Ndumitriu67 la data de Vin 2 Aug 2013 - 16:28

Fratilor aveti mare grija ca s-au schimbat multe in procesul de recrutare. Scriu dintr un net cafe din Marsilia. In primul rand la intrare, chiar la poarta te pune sa faci minim 4 tractiuni, dar din alea nasoale, la o bara inalta tare,,daca faci doar 3 sau iti tremura picioarele sau cv iti baga direct de la poarta 3luni inapt. Asa, deci eu acolo am mai dat peste romani, eram vreo 10. Pe 6 iau trimis la o clinica din aubagne sa si faca nuj ce raze, analize prostii, ai platit acolo in jur de 150e pers. Nu ti se mai da direct tricoul albastru, daca ai trecut medicalu, sportivu iei tricou negru si abia atunci esti platit cu 25e pe zi da faci treaba acolo pe la bucatarie, chestii. Se accepta carii, dinti lipsa chiar si in fata, cicatrici, etc..dar esti scos din alte motive total aiurea. Noi din 10 romani cati eram unul singur a ajuns in tricou negru. Toti astia vorbeam cand am iesit, ca 90 la suta din informatiile care circula pe net despre legiune, procesul de recrutare mai exact..is false, sau cel putin nu mai sunt valabile acuma. interesati va bine inainte sa veniti la aubagne.scz k n am scris corect dar e altfel tastatura la francezi
Ndumitriu67
Utilizator

Data de inscriere : 12/07/2013
Varsta : 26
Localizare : Botosani

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Atentie aici

Mesaj Scris de MarioSt la data de Vin 12 Dec 2014 - 10:48

@Ndumitriu67 a scris:Fratilor aveti mare grija ca s-au schimbat multe in procesul de recrutare. Scriu dintr un net cafe din Marsilia. In primul rand la intrare, chiar la poarta te pune sa faci minim 4 tractiuni, dar din alea nasoale, la o bara inalta tare,,daca faci doar 3 sau iti tremura picioarele sau cv iti baga direct de la poarta 3luni inapt. Asa, deci eu acolo am mai dat peste romani, eram vreo 10. Pe 6 iau trimis la o clinica din aubagne sa si faca nuj ce raze, analize prostii, ai platit acolo in jur de 150e pers. Nu ti se mai da direct tricoul albastru, daca ai trecut medicalu, sportivu iei tricou negru si abia atunci esti platit cu 25e pe zi da faci treaba acolo pe la bucatarie, chestii. Se accepta carii, dinti lipsa chiar si in fata, cicatrici, etc..dar esti scos din alte motive total aiurea. Noi din 10 romani cati eram unul singur a ajuns in tricou negru. Toti astia vorbeam cand am iesit, ca 90 la suta din informatiile care circula pe net despre legiune, procesul de recrutare mai exact..is false, sau cel putin nu mai sunt valabile acuma. interesati va bine inainte sa veniti la aubagne.scz k n am scris corect dar e altfel tastatura la francezi
Intradevar, faci 4 tractiuni la poarta ca sa vada daca esti in stare de ceva, dar nu sunt asa grele. Nu e o bara inalta tare sau ce mai zici tu acolo. Faci 4 tractiuni pentru ca sa nu te mai inregistreze in bAza de date. Daca nu le faci, te trimite acasa si te intorci oricand, nu-ti da inapt 3 luni. Procesul de recrutare sufera modificari periodic, in functie de anumite lucruri. Multe informatii de pe internet sunt false, dar cu putin adevar in ele. Cel mai bine intrati pe site-ul oficial. Si da, francezii au tastatura diferita de cea romaneasca.
MarioSt
Utilizator

Data de inscriere : 12/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Nimes

Sus In jos

Mesaj Scris de SPARTANUL la data de Lun 12 Ian 2015 - 4:31

ATENTIEEEE !!! NU MAI SCRIE IN CONTRACT 5 ANI CONTRACT , CONTRACTUL ACUM ESTE DE 3 ANI DIN CAUZA CA NU MAI MERGE LUMEA A MICSORAT LA 3 ANI DECI ACUM E MOMENTUL ESTE MULT MAI USOR DECAT INAINTE . la regimentul 2 adica 2 rep contractul este pe 1 an pentru ca s-au limitat foarte mult locurile si raman doar cei mai buni.dupa 1 an daca nu faci fata superb ... adica sa fi bun etc te dau aia afar..
SPARTANUL
Moderator

Data de inscriere : 24/05/2014
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Vin 16 Ian 2015 - 0:35

Spartane.... cine te-a pacalit ? Smile)
vladonexxl
Utilizator

Data de inscriere : 12/01/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de SPARTANUL la data de Lun 19 Ian 2015 - 15:04

nu m-a pacalit nimeni eu aflu ce vreau am pe cineva acolo , aici nu facem glume sau alte chestii de CUVANT CENZURAT gust..
SPARTANUL
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Lun 19 Ian 2015 - 17:42

pai daca schimbau treaba asta co, contractu....trebuia sa schimbe si pe site-ul lor oficial...si am si eu 3 prieteni acolo...si ei spun ca nu e adevarata treaba asta
vladonexxl
Utilizator

Sus In jos

Mesaj Scris de SPARTANUL la data de Lun 26 Ian 2015 - 2:16

si eu cunosc acolo foarte multa lume si mi-au zis ce am zis mai sus...
SPARTANUL
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Lun 26 Ian 2015 - 10:27

nici un legionar nu o sa iti zica niciodata 100 la 100 cume e acolo...oricat de bun prieten e cu tine...
vladonexxl
Utilizator

Sus In jos

Mesaj Scris de SPARTANUL la data de Mar 27 Ian 2015 - 12:50

tu doar vorbesti nu stii ce e acolo nu mai lasa reply aiurea.
SPARTANUL
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Sam 16 Mai 2015 - 21:10

nu vorbesc....stiu foarte bine....
vladonexxl
Utilizator

Sus In jos

Mesaj Scris de SPARTANUL la data de Sam 16 Mai 2015 - 23:18

daca stii foarte bine dc nu spui ce sa faca bajetii sa se inroleze ? mai repede.
SPARTANUL
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Joi 21 Mai 2015 - 13:41

simplu...pasaport pe valabil 5 ani.. bilet spre Franta(marseille si dupaia iei un bilet spre Augbane..autobuz sau tren).... sanatos tun ... forma fizica buna...sa poti sa faci minim 4 tractiuni...sa ai dintii curati..greutatea normala... si bafta la toata lumea...ce e asa greu de inteles?
vladonexxl
Utilizator

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Joi 4 Iun 2015 - 22:53

Contract 5 ani, pasaport 5 ani...tractiuni la poarta.

Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de vladonexxl la data de Dum 30 Aug 2015 - 17:23

https://www.youtube.com/watch?v=B9p3Jm1J5t4

documentar mai nou...aici la inceput vedeti ca trebuie sa faceti minim 3 tractiuni...arata caporalu cum trebuie
vladonexxl
Utilizator

Sus In jos

Mesaj Scris de Floow la data de Dum 30 Aug 2015 - 21:01

L-am vazut si eu de 2 ori! E bun documentarul,din iunie 2015,pacat ca nu are subtitrare macar in engleza..
Floow
Utilizator

Data de inscriere : 29/01/2015

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: