Testul „Gestapo”& vaccin „cocktail”

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Testul „Gestapo”& vaccin „cocktail”

Mesaj Scris de Admin la data de Joi 21 Mar 2013 - 16:04

GESTAPO

E ultimul şi cel mai strict dintre toate. Ăsta îţi dă verdictul. Dacă rămâi în Legiune sau pleci. E un soi de interviu-interogatoriu. Stai într-o încăpere de la subsolul unei clădiri. În semiobscuritate. Lângă tine, mai sunt două-trei persoane. Fiecare îţi pune întrebări. De tot felul. În genere, despre tine, despre viaţa ta, despre familia ta, despre prieteni şi iubite. Vreme de două zile, trebuie să răspunzi la toate. Cât se poate de cinstit. Ar fi bine ca, dacă minţi, să ţii minte ce le spui. Pentru că întrebările se repetă la anumite intervale. Sună altfel, evident, dar răspunsul tău trebuie să fie acelaşi de fiecare dată. Altfel, eşti repins. Deci, pleci acasă.
Din când în când, toţi cei care se află lângă tine urlă, fac tot felul de zgomote sau scot sunete ciudate. Aşa îţi verifică ei psihicul. Vor să afle cum reacţionezi la toate astea. Şi să ştie dacă un astfel de comportament te face să-ţi piezi cumpătul sau îţi influenţează răspunsurile.
Uneori, în timpul Testului „Gestapo”, recruţii au fost chiar loviţi ori udaţi cu apă. Brusc.
Zilnic, de când intri pe poarta Legiunii Străine şi până ajungi legionar, auzi de cel puţin două ori: „De ce-ai venit la noi?”. Şi tot de atâtea ori eşti întrebat dacă vrei să renunţi şi să te întorci acasă.

VACCIN

Dacă treci testul „Gestapo”, ajungi legionar. Depui jurământul legionarului – Codul de Onoare, cu alte cuvinte – şi îţi este administrat un vaccin „cocktail”. Îl faci în antebraţ, nu are niciun fel de risc şi te fereşte de orice boală vreme de şase luni. Nici măcar răceala nu se prinde de tine.

Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

Re: Testul „Gestapo”& vaccin „cocktail”

Mesaj Scris de Dobirceanu la data de Sam 4 Mai 2013 - 20:45

Adevarul e ca au si ei ideile lor .
De exemplu daca te prind talibanii sau mai stiu eu ce fel de oameni si te tortureaza pentru raspunsuri .
Am dreptate ?
Exista vreo pagina web sau ceva de genul asta in care as putea sa vad un exemplu de interogare de acest tip ?
Dobirceanu
Utilizator

Data de inscriere : 03/05/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de mureanu gabriel la data de Sam 4 Mai 2013 - 21:23

cam asa cred ca ii si ideia ca te incearca, sa vada daca rezisi presuni
mureanu gabriel
Utilizator

Data de inscriere : 04/05/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Dum 5 Mai 2013 - 1:16

Dobirceanu a scris: Adevarul e ca au si ei ideile lor .
De exemplu daca te prind talibanii sau mai stiu eu ce fel de oameni si te tortureaza pentru raspunsuri .
Am dreptate ?
Exista vreo pagina web sau ceva de genul asta in care as putea sa vad un exemplu de interogare de acest tip ?

Nu asta este ideea. Ideea este sa-si faca ei o parere despre tine la recrutare, sa vada daca esti sau nu bun sa fii legionar.

Partea cu "torturatul" este altceva si conteaza mai putin. Nu o sa te prinda nimeni, eventual vei muri!

Nu este nimic care sa arate cum este interviul gestapo.
Admin
Fondator

Data de inscriere : 02/04/2012

Vezi profilul utilizatorului http://legiuneastraina.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: